Buty w zależności od naszego stylu życia

Obuwie zmienia się okresowo. Wraz z wiekiem, wykonywanym zawodem albo też okazją. Wpływ na nasze wybory ma także pogoda, panująca za oknem. Każdy uważa fajne buty za inne i nie ma w tym niczego złego.

Trendy i wiek

Najprostsze kryterium podziału to wiek odbiorcy. Młodzież upodobała sobie w szczególności adidasy oraz trampki (niskie, a także wysokie). Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza te drugie, które jeszcze dekadę temu kojarzyły się z prostym asortymentem na lekcje wychowania fizycznego.

Trendy utrzymują się nie tylko wśród chłopaków, ale również dziewcząt. Tutaj do całej puli musimy dorzucić baleriny. Wygodne obuwie na niskiej podeszwie, które sprawdza się szczególnie latem.

Wraz z wiekiem urozmaicamy nasz repertuar i zaczynamy ,,dorzucać” do całości elementy klasyczne. Mowa tu chociażby o półbutach albo sandałach. Każdy Polak wie już, że nie powinno się nosić tych drugich w połączeniu ze skarpetkami. Barierą dla noszenia sandałów jest zatem ogólna kondycja naszych stóp.

Z czasem odkrywamy zatem nowe rodzaje butów oraz chętniej poszerzamy horyzonty. Kolejnym kryterium jest konkretna okazja. Wyróżnić możemy tu kilka głównych fasonów.

Do pracy, na co dzień…

Niektóre kobiety nie miałyby z tym problemu, ale chodzenie w szpilkach na co dzień na pewno byłoby męczące. To obuwie wizytowe, przeznaczone na specjalne okazje. Zaliczyć możemy do takowych randki, wyjścia oficjalne albo też do bardziej szanowanych znajomych (na przykład przełożonych w pracy).

Mężczyźni nie mają takich problemów i chętnie sięgają po średnio oficjalne obuwie nawet przy codziennych podróżach. Wpływa to jednak na ogólny komfort stopy, ponieważ wyprofilowanie takiej pary jest zwyczajnie gorsze od tzw. casualowego obuwia.

Na co dzień musimy stawiać na komfort naszej stopy oraz przede wszystkim nasz własny. Jeżeli spędzamy w danym fasonie ogrom czasu, na pewno odbije piętno na naszej stopie. Liczy się zatem jakość wykonania oraz wygoda. Czynniki, które powinniśmy uwzględniać zawsze, ale często odstawiamy w cień kosztem eleganckiego, pięknego wyglądu.

Sportowe, czyli osobne

Jakkolwiek byśmy się nie ubierali, zawsze kupujmy specjalne pary obuwia przeznaczone do uprawiania sportu. Chodzi tu na przykład o bieganie, które byłoby mordęgą w bucie na płaskiej podeszwie. Podobnie jak gra w koszykówkę, piłkę nożną albo też tenisa ziemnego (zdradliwa mączka, brudząca naszą podeszwę przy tzw. doślizgach).

Taki rodzaj obuwia jest specjalnie wyprofilowany oraz dostosowuje się do warunków podłoża. Niekiedy możemy założyć je na dłuższe trasy, ale zazwyczaj przydaje się wyłącznie w sportowych warunkach.